Some tasty Cup semi-finals for young football stars
UNDER-13: four of the top teams meet with Lisburn Youth taking on Camlough Rovers and Hillsborough Boys playing Windmill Stars.
UNDER-14: Lisburn Distillery Youth face a strong Windmill team and Lisburn Youth take on a highly rated Willowbank Youth.
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide AdUNDER-15: Lurgan Celtic YOUTH v Shankill Juniors should be a cracker and fancied Portadown Youth meet Ballyclare Colts.
UNDER-16: Lurgan Celtic are expected to beat Ballyclare and Carrick Rangers should overcome Newry City to set up a repeat of the Shield final.
UNDER-17: Willowbank beat Lisburn Rangers Youth in the Shield final. A chance for Rangers to get revenge. Lisburn Distillery v Greenisland Boys is anoher top encounter.
Fixtures
BALLYMACOSS: 9.30, Shankill v Windmill u15, Newry v Lisburn Dist u16, Hillsborough v Greenisland u17; 11.15, Windmill v Blackstaff u13, Downpatrick v Portadown u15, Downshire v Lisburn Dist u17.
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide AdWALLACE PARK: 9.30, Lisburn Y v Hillsborough u14, Ballyclare v Ballybot u16; 11.15, Glenavy v N. End u13, Carrick v Wakehurst u16.
MOIRA: 9.30, Lisburn Dist v TTBS u14; 11.15, Camlough v Lisburn Dist u13.
GLENMORE: 9.30, Downpatrick v TW Braga u14; 11.15, Hillsborough v Portadown u13, Loughgall v Carrick u13.
BARBOUR: 9.30, Lisburn Y v Lisburn Ladies u13, Windmill v Tollymore u14, Lurgan Town v Lisburn Dist u15; 11.15, N. End v Willowbank u14, Wakehurst v Newry u17, Banbridge Rgs v Willowbank u17.
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide AdHAVELOCK PARK: 9.30, Banbridge Town B v Lisburn Rgs u17; 11.15, Annagh v Valley Rgs u17.
MONDAY, 6.30pm. League except stated:
MOIRA: Glenavy v Camlough u13, Lisburn Dist v Hillsborough u14.
GLENMORE: Hillsborough v Lisburn Dist u13.
RECREATION CENTRE: Lisburn Ladies v Windmill u13, Hillsborough v Lisburn Dist u15 Supp Cup, Carrick v Donegal Celtic u16.
WALLACE PARK: N. End v Blackstaff u13, Downpatrick v Windmill u15 Supp CupLisburn Dist v Newry u17.
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide AdBALLYMACOSS: Willowbank v Chimney Corner u14, Annagh v Lisburn Rgs u17, Willowbank v Hillsborough u17.
BARBOUR: N. End v Lisburn Y u14, Lurgan Celtic v Wakehurst u16, Greenisland v Wakehurst u17.
KILKEEL: Valley Rgs v Banbridge Town B.
WEDNESDAY, 6.30pm, ALL CUP SEMI-FINALS:
BARBOUR: Camlough v Lisburn Y u13, Lisburn Y v Willowbank u14, Willowbank v Lisburn Rgs u17.
RECREATION CENTRE: Hillsborough v Windmill u13, Windmill v Lisburn Dist u14.
BALLYMACOSS: Ballyclare v Portadown u15, Newry v Carrick u16, Lisburn Dist v Greenisland u17.
WALLACE PARK: Lurgan Celtic v Shankill u15, Ballyclare v Lurgan Celtic u16.